چینی‌ها مسلمانان زندانی را برای بازارهای امریکا به کار مفت می‌گیرند

جمعه 14 دی 1397 02:57 ب.ظ

 

دین آنلاین - چینی‌ها مسلمانان زندانی را برای بازارهای امریکا به کار مفت می‌گیرند

  • دین آنلاین - چینی‌ها مسلمانان زندانی را برای بازارهای امریکا به کار مفت می‌گیرند
    بازداشتگاه هوتان، یکی از بازداشتگاه‌های در حال گسترش در منطق شین چیانگ چین است که در آن حدود یک‌میلیون مسلمان بازداشت شده‌اند و مجبورند دین و زبان خود را تعییر دهند و تحت آموزش‌های سیاسی باشند. حالا حکومت چین آنها رو مجبور می‌کند که در تولید و صنایع غذایی کار کنند. برخی در درون بازداشتگاه مجبور به کار می‌شوند و برخی دیگر، پس از آزادی به کارخانه‌های خصوصی وابسته به دولت فرستاده می‌شوند.

    آسوشیتدپرس تازگی در گزارشی از فرستادن محموله‌های لباس از یکی از کارخانه‌های داخل بازداشتگاه به یکی از برندهای لباس ورزشی(Badger Sportswear) در امریکا، با وجود ممنوعیت چنین وارداتی در امریکا، گزارش داده است. رئیس کارخانه صادر کننده چینی دلیل تولید این منسوجات را کمک برای رفع فقر می‌داند، چنانکه مقامات رسمی چین ادعا می‌کنند در حال ارائه آموزش‌های شغلی رایگان به اویغورها و قزاق‌ها و دیگر اقلیت‌ها هستند که اکثر مسلمانند تا آنها را به دنیای مدرن مدنی وارد کنند و فقر را در منطقه کاهش دهند. آنها مدعی‌اند مردم توافق‌نامه‌ای برای دریافت چنین آموزش‌های شغلی امضا کرده‌اند. با این حال صدها نفر که در بازداشتگاه‌ها بازداشت شده یا دوست یا آشنایی در بازداشتگاه‌ها دارند می‌گویند زندانیان در کمپ‌ها هیچ انتخابی به جز کار کردن در کارخانه‌ها ندارند.

    براساس مصاحبه با اکثر اویغورها و قزاق‌های در تبعید، اکثر افرادی که شغل‌های تخصصی دارند در بازداشتگاه‌ها مجبور به کارهای سطح پایین می‌شوند. پرداخت حقوق بر اساس کارخانه‌ها متفاوت است، برخی هیچ پولی نمی‌گیرند، برخی چندصد دلار در ماه دریافت می‌کنند که از حداقل حقوق مناطق فقیرنشین سین کیانگ بالاتر است. یکی از افراد مطلع از وضعیت افراد در بازداشتگاه‌ها، حقوق ۱۰ الی ۲۰ درصد زندانی‌های را یک دهم آنچه پیش از بازداشت کسب می‌کرده‌اند تخمین زده است.

    گزارشگر سابق تلویزیون شین جیانگ که اکنون در تبعیض به سر می‌برد، سال گذشته به مدت یک سال در بازداشتگاه‌های چین بازداشت بوده است. او می‌گوید: "آنها مجبور به کار می‌شدند و هیچ پولی در یافت نمی‌کرده‌اند حتی یک سنت. شرکت‌های امریکایی که منسوجات خود را از چنین کارخانه‌هایی وارد می‌کنند باید بدانند که این منسوجات ساخته دست کسانی است که آنها مانند یک برده برخورد می‌شود."


برچسب ها: چینی‌ها ، مسلمانان ، زندانی ، را ، برای ، بازارهای ، امریکا ،